Zaznacz stronę

Dziennik budowy: otwarcie Szklarni Ulricha coraz bliżej

°

Ogrody Ulricha już wkrótce zyskają nowy blask.

Rewitalizacja zabytkowego, przedwojennego obiektu, zainicjowana przez Ingka Centres i Wola Park, jest na coraz bardziej zaawansowanym etapie. Generalny wykonawca zakończył właśnie szklenie fasady obu szklarni. Jednocześnie poszerza się oferta gastronomiczna kompleksu, do którego dołączają kolejni najemcy. Otwarcie Parku i Szklarni Ulricha planowane jest na październik bieżącego roku. 

W pierwszych miesiącach 2022 roku w Ogrodach Ulricha trwały intensywne prace. Zakończono montaż stalowej konstrukcji Szklarni A i B, jak również szklenie obu budynków. Wykonano już także szlichty cementowe, czyli wylewki betonowe, a w Szklarni B rozpoczęło się układanie posadzki. Wewnątrz budynków trwają roboty tynkarskie oraz instalacyjne, a na zewnątrz – wznoszenie dachów skośnych. 

Nieustannie poszerza się oferta gastronomiczna obiektu. Do restauracji Pasibus, pizzerii Ragazzi oraz dwóch barów centralnych, Tap i Botanic Bar, dołączają 3 kolejne lokale: Silk & Spicy, Pika Pika Ramen & Sushi „by Nama” oraz Yafo. Tym samym Szklarnia B zapełnia się ciekawymi konceptami gastronomicznymi, dzięki czemu na klientów czekać będzie szeroki wybór różnorodnych dań, od kuchni włoskiej, przez tajską, aż po kuchnię japońską. 

Szklarnia A również znalazła swojego najemcę – znajdzie się w niej strefa rozrywki i edukacji dla najmłodszych w postaci sali zabaw Fikołki. 

Jesteśmy coraz bliżej otwarcia Parku i Szklarni Ulricha, co bardzo nas cieszy. To projekt unikalny nie tylko w skali dzielnicy, ale i całego miasta. Widzimy ogromny potencjał tego miejsca, które ma szansę stać się ulubionym punktem spotkań warszawiaków. Chcemy, żeby w naszych Ogrodach mogli spędzać wolny czas, zdrowo zjeść oraz odpocząć od zgiełku miasta, przez co wniesiemy swój wkład dla lokalnej społeczności. Poprzez Ogrody Ulricha realizujemy naszą strategię People and Planet Positive, która  właśnie na tym się opiera – mówi Anna Bozhenko, Dyrektorka Centrum Handlowego Wola Park. 

Chcemy oddać Woli
jej zielone serce

°

Zostańmy
w kontakcie

Chcesz wynająć powierzchnię
reklamową lub kiosk
na terenie okalającym
Ogrody Ulricha?

Chcesz zorganizować
imprezę firmową
w Ogrodach
Ulricha?

 

Wspólnie twórzmy
Ogrody Ulricha.
Masz pytanie
lub pomysł?