Zaznacz stronę

Dziennik budowy: ruszyły prace fundamentowe

°

Okres wakacyjny to czas wzmożonych działań związanych z rewitalizacją zabytkowych Ogrodów Ulricha.

Na terenie obiektu jednocześnie trwają wykopy oraz prace fundamentowe. Najważniejszym zadaniem na najbliższe tygodnie jest zakończenie robót związanych z wykonaniem kondygnacji podziemnej. Poszczególne etapy inwestycji przebiegają zgodnie z harmonogramem, a jej otwarcie nastąpi latem 2022 roku.

 

To już kolejny miesiąc prac budowlanych związanych z odbudową przedsiębiorstwa rodziny Ulrichów na warszawskiej Woli. Miejsce dawniej znane z uprawy tropikalnych roślin w charakterystycznych, żelaznych szklarniach odzyska swoją świetność, a dodatkowo zostanie wzbogacone o nowe funkcje, w tym rekreacyjną oraz kulturalną.

Po odpowiednim przygotowaniu i zagospodarowaniu placu budowy, nadszedł czas na prace przy kondygnacji podziemnej. Wraz z nimi rozpoczęto również dodatkowe zabezpieczanie zabytkowych ścian dawnych szklarni. Zadaniem ekipy budowlanej na kolejne tygodnie jest wykonanie fundamentów oraz zakończenie robót podziemnych.

Obecnie znajdujemy się na drugim etapie budowy Ogrodów Ulricha. Bardzo cieszymy się z terminowego przebiegu prac i jesteśmy przekonani, że obiekt oddamy do dyspozycji gości zgodnie z harmonogramem, czyli już latem 2022 roku. Stworzyliśmy koncepcję miejsca, które odpowiada na potrzeby mieszkańców – dlatego zachowamy historyczne elementy Ogrodów, takie jak ceglane kominy, ściany szczytowe czy część piwniczną, jak również zastosujemy zielone rozwiązania oparte o najnowszą technologię. Głęboko wierzymy, że nowa przestrzeń stanie się jednym z ulubionych punktów na mapie Warszawy – powiedział Artur Drączkowski, kierownik projektu, Ingka Centres.

Rozbudowany i odnowiony kompleks utworzą Szklarnie i Park Ulricha, Ogród Codzienny, Willa Ulricha oraz Zielona Chata. Za projekt koncepcji odpowiadają pracownie WXCA oraz LAB3, a za wykonanie inwestycji – firma Budimex.

Chcemy oddać Woli
jej zielone serce

°

Zostańmy
w kontakcie

Chcesz wynająć powierzchnię
reklamową lub kiosk
na terenie okalającym
Ogrody Ulricha?

Chcesz zorganizować
imprezę firmową
w Ogrodach
Ulricha?

 

Wspólnie twórzmy
Ogrody Ulricha.
Masz pytanie
lub pomysł?