Zaznacz stronę

Dziennik budowy: drugi etap inwestycji trwa

°

Prace wykonawcze na terenie historycznego kompleksu Ogrodów Ulricha trwają.

W ostatnim czasie uporządkowano teren budowy i zorganizowano niezbędne zaplecze. Celem inwestycji jest przywrócenie Ogrodom ich dawnego blasku i oddanie społeczności wielofunkcyjnej przestrzeni rekreacyjno-kulturalnej z bogatą ofertą gastronomiczną.

 

Od prawie dwóch miesięcy trwają prace budowlane związane z rewitalizacją Ogrodów Ulricha, znajdujących się w bliskim sąsiedztwie CH Wola Park. To już drugi etap robót – pierwszy, sfinalizowany z końcem kwietnia, obejmował prace konserwatorskie, w tym m.in. odpowiednie zabezpieczenie zabytkowego terenu. Wykonawcą generalnym inwestycji jest firma Budimex.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecnego przebiegu prac. Od początku zależało nam, by powstające miejsce zachowało magię dawnego przedsiębiorstwa Ulrichów, lecz jednocześnie by odpowiadało na aktualne potrzeby mieszkańców. Dlatego projekt powstał w poszanowaniu historii i uwzględnia propozycje przedstawione nam podczas konsultacji społecznych. Już za rok otworzymy nową, innowacyjną przestrzeń, która będzie nie tylko miejscem rekreacji, ale stanie się również centrum spotkań, gdzie Warszawiacy będą mogli spędzać czas, zdrowo zjeść oraz odpocząć wśród miejskiej zieleni – powiedział Artur Drączkowski, kierownik projektu, Ingka Centres.

Od rozpoczęcia drugiego etapu trwają roboty przygotowawcze. W tym czasie zorganizowano i ustawiono zaplecze kontenerowe i biurowe oraz uporządkowano teren. Jednocześnie odbywa się projektowanie wykonawcze, które jest niezbędne do rozpoczęcia robót fundamentowych oraz wykopów. Te planowane są na kolejne dni – na placu pojawiły się już maszyny budowlane gotowe do pracy.

Ze względów bezpieczeństwa aż do ukończenia inwestycji, przejście pomiędzy dwiema zabytkowymi szklarniami pozostanie zamknięte. Informacje na temat ewentualnych, dodatkowych utrudnień w ruchu będą pojawiały się na bieżąco.

Pierwsi goście będą mogli odwiedzić Ogrody Ulricha latem 2022 roku. Kompleks utworzą zrewitalizowane Szklarnie i Park Ulricha, Ogród Codzienny, Willa Ulricha oraz Zielona Chata.

Chcemy oddać Woli
jej zielone serce

°

Zostańmy
w kontakcie

Chcesz wynająć powierzchnię
reklamową lub kiosk
na terenie okalającym
Ogrody Ulricha?

Chcesz zorganizować
imprezę firmową
w Ogrodach
Ulricha?

 

Wspólnie twórzmy
Ogrody Ulricha.
Masz pytanie
lub pomysł?