Zaznacz stronę

Dziennik budowy: rozpoczynamy prace budowlane w Ogrodach Ulricha

°

Dziennik budowy: Ingka Centres z firmą Budimex rozpoczynają prace budowlane w Ogrodach Ulricha.

Ingka Centres podpisała umowę z firmą Budimex, generalnym wykonawcą prac budowlanych kompleksu zabytkowych Ogrodów Ulricha w Warszawie. Prace potrwają około 12 miesięcy. Latem 2022 roku zrewitalizowane Ogrody otworzą się na nowo, tworząc innowacyjną, ekologiczną przestrzeń odpoczynku i rekreacji dla warszawiaków.   

 

W ramach zawartej umowy z Ingka Centres, właścicielem Wola Parku w Warszawie, firma Budimex wykona prace związane z odbudową i rozbudową historycznych Szklarni Ulricha oraz Parku Ulricha, a także modernizacją Willi Ulricha i Zielonej Chaty. Jest to kolejny etap inwestycji – od początku bieżącego roku firma Revita Art prowadzi konserwację szklarni. 

  • Prace konserwatorskie, które będą toczyły się równolegle z pracami budowlanymi, jeszcze mocniej przybliżają nam klimat tego niezwykłego miejsca. Zależy nam, aby odnowiona przestrzeń przypominała historię Ogrodów z czasów rodziny Ulrichów, ale też spełniała oczekiwania mieszkańców i naszych klientów, które zgłaszali podczas konsultacji społecznych przeprowadzonych w 2018 roku. Dlatego zaprojektowaliśmy rekreacyjną strefę, pamiętając jednocześnie o ekologicznych rozwiązaniach, np. wykorzystaniu deszczówki czy zielonej energii. – powiedział Artur Drączkowski, kierownik projektu, Ingka Centres.
  • Cieszymy się, że możemy wziąć udział w współtworzeniu miejsca, które przysłuży się wszystkim okolicznym mieszkańcom, niezależnie od wieku. Zrównoważone i innowacyjne podejście do inwestycji jest nam bardzo bliskie, dlatego z przyjemnością przystąpiliśmy do współpracy z Ingka Centres przy odbudowie Ogrodów Ulricha. W ostatnich miesiącach zakończyliśmy z sukcesem rewitalizację Parku Ludowego w Lublinie, a rok wcześniej zrealizowaliśmy pierwszy w Polsce obiekt użyteczności publicznej z certyfikatem BREEAM w podwarszawskich Markach. – powiedział Artur Popko, wiceprezes Budimeksu.

Aby zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i klientów Wola Parku podczas prac budowlanych, przejście pomiędzy dwiema zabytkowymi szklarniami zostało zamknięte. Z użytkowania wyłączono część miejsc parkingowych znajdujących się na parkingu strzeżonym oraz pomiędzy Willą Ulricha a Szklarnią. O wszelkich, dodatkowych utrudnieniach w ciągach komunikacyjnych, właściciel Wola Parku będzie informował na bieżąco.

Za koncepcję zagospodarowania Ogrodów Ulricha odpowiada pracownia architektoniczna WXCA oraz LAB3. Ogrody będą tworzyć Szklarnie i Park Ulricha, Ogród Codzienny, Willa Ulricha oraz Zielona Chata. Pełna zieleni przestrzeń, w której innowacyjność przeplata się z historią. Znajdowały się tu niegdyś pierwsze w Warszawie szklarnie rodziny Ulrichów, w których uprawiano tropikalną roślinność i egzotyczne owoce. 

  • Zależało nam, by wydobyć niesamowitą historię miejsca, wprowadzając jednocześnie innowacyjne rozwiązania architektoniczne. Przykładowo eksponujemy świetnie zachowane ceglane ściany z dawnego podziemnego łącznika między szklarniami, projektując w tym miejscu przestrzeń ogólnodostępną dla użytkowników. Takich niespodzianek i możliwości odkrywania zabytkowej tkanki w nowoczesnych przestrzeniach będzie znacznie więcej. Ogrody Ulricha to złożony projekt, w którym łączymy wiele funkcji odpowiadających na potrzeby współczesnego człowieka, dbając o walory historyczne miejsca. – wyjaśniła Monika Lemańska, współautorka projektu z WXCA.  

Chcemy oddać Woli
jej zielone serce

°

Zostańmy
w kontakcie

Chcesz wynająć powierzchnię
reklamową lub kiosk
na terenie okalającym
Ogrody Ulricha?

Chcesz zorganizować
imprezę firmową
w Ogrodach
Ulricha?

 

Wspólnie twórzmy
Ogrody Ulricha.
Masz pytanie
lub pomysł?