Zaznacz stronę

Ogrody Ulricha zazielenią się na nowo

°

Ogrody Ulricha zazielenią się na nowo – ruszył proces rewitalizacji

Historyczne Ogrody Ulricha odzyskają swój dawny blask i staną się atrakcyjnym miejscem spotkań dla mieszkańców Warszawy. Rewitalizacja przestrzeni, obejmująca tereny parkowe oraz zabytkowe szklarnie, będzie możliwa dzięki uzgodnieniu przez inwestora, firmę Ingka Centres Polska, zakresu prac z konserwatorem zabytków.

Firma INGKA Centres, właściciel centrum handlowego Wola Park uzyskała pozwolenie konserwatora zabytków na stworzenie miejsca, które – uwzględniając wyniki konsultacji społecznych – będzie wpisywało się w potrzeby całych rodzin, oferując przestrzeń przeznaczoną na spotkania, handel i gastronomię.

– Wraz z postępującą budową metra i otwarciem kolejnych jego stacji dostępność komunikacyjna tej części Warszawy będzie rosła. Już teraz Wola Park jest ważnym punktem dla mieszkańców miasta, a zwłaszcza dla osób z Woli, Bemowa i okolic. Dziś poza zakupami, nasi klienci chętnie korzystają z nowoczesnej przestrzeni co-workingowej, siłowni czy kina. Poprzez rewitalizację Ogrodów Ulricha rozszerzymy ogólnodostępną przestrzeń publiczną oddając do dyspozycji gości klimatyczne, atrakcyjne i angażujące centrum życia społeczności – podkreślała Anna Bozhenko, Meeting Place Manager w Wola Parku. – Przygotowanie projektu, przeprowadzenie konsultacji społecznych oraz uzgodnienie zakresu prac z konserwatorem zabytków zajęło wiele miesięcy, ale efektem tego procesu będzie miejsce, które – choć zachowa historyczny charakter oryginału – będzie także na wskroś nowoczesne.

Według planów rewitalizacja potrwa 2 lata. W oczekiwaniu na rozpoczęcie prac, po uzgodnieniu z konserwatorem, postawione zostało tymczasowe zadaszenie reliktów Szklarni, wymieniono także ogrodzenie ochronne terenu budowy. Główną funkcją zadaszenia jest ochrona zabytkowych elementów konstrukcyjnych przed niekorzystnym wpływem pogody. Natomiast na elementach nowego ogrodzenia widnieją grafiki, dzięki którym można odświeżyć sobie historię zabytkowego terenu i obiektu oraz rodziny Ulrichów, jak również zobaczyć wizualizację koncepcji architektonicznej projektu.

O tym, jak kiedyś wyglądały Ogrody Ulricha i jak będą wyglądać po rewitalizacji, można było dowiedzieć w lutym 2020 roku ogólnodostępnym punkcie informacyjnym, usytuowanym wzdłuż pasażu prowadzącego od ul. Górczewskiej do wejścia do CH Wola Park. Znajdowała się w nim zarówno ekspozycja prezentująca historię Zakładów Ogrodniczych C. Ulrich oraz samej rodziny Ulrichów, jak i elementy prezentujące proces pracy nad projektem przebudowy, wizualizacje oraz makieta projektowanej inwestycji.

Autorem projektu modernizacji terenu przed galerią Wola Park oraz szklarni jest warszawska pracownia WXCA.

Chcemy oddać Woli
jej zielone serce

°

Zostańmy
w kontakcie

Chcesz wynająć powierzchnię
reklamową lub kiosk
na terenie okalającym
Ogrody Ulricha?

Chcesz zorganizować
imprezę firmową
w Ogrodach
Ulricha?

 

Wspólnie twórzmy
Ogrody Ulricha.
Masz pytanie
lub pomysł?